Про це в інтерв'ю заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон, повідомляє "РБК-Україна".

Читайте також: В МВФ вказали на негативну тенденцію в Україні

"Забезпечені громадяни повинні платити фактичну вартість палива. Адже, окрім газу, люди звикли платити за будь-який інший товар рівно стільки, скільки він коштує. Наприклад, коли ви імпортуєте автомобіль, покупці знають, що вони мають заплатити повну вартість цього авто. Ви не продаєте машину за однією ціною для бізнесу, а за іншою – для населення", – сказав Ліптон.

Він також зауважив, що природньо очікувати від людей сплати за спожиті ними ресурси, якщо у них для цього є кошти. Водночас Ліптон наголосив на необхідності захисту малозабезпечених шляхом системи житлових субсидій.

Нинішня система субсидування захищає понад 30% малозабезпечених громадян, тож підвищення цін на газ на них не вплине жодним чином. І щоразу, коли Україна коригує ціни на газ для побутових споживачів, коригується й фінансування програми державної підтримки цих осіб,
– додав перший заступник голови МВФ.

Нагадаємо, МВФ назвав умови, за якими готові продовжити співпрацю з Україною – створення Антикорупційний суду, покращення фінансового стану НАК "Нафтогаз України" і державних фінансів в цілому та нормалізація бюджетної політики для перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.