Невідомо й те, коли наступна місія приїде в Україну й оцінить виконання вимог з боку українського уряду, повідомляє "Громадське" з посиланням на Йосту Люнгмана.

До слова Голова НБУ розповів, коли Україні очікувати новий транш від МВФ

Він пояснив, що наразі тривають дискусії з урядом щодо термінів проведення реформ, які є умовами для отримання Україною грошей від Фонду, а також економічної і фінансової політики держави.

Серед ключових вимог – завершення реформи митної і податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі тощо.

Важливо щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких базовано меморандум про економічну й фінансову політику. Саме щодо цих питань і тривають дискусії,
– пояснив Йоста Люнгман.

Коротко про співпрацю України з МВФ:

  • 21 травня Україна та МВФ домовилися про нову програму кредитування Stand By Arrangement (SBA).
  • 9 червня у МВФ ухвалили рішення щодо виділення Україні 5 мільярдів доларів за новою 18-місячною програмою фінансування. Гроші мають піти на боротьбу з наслідками COVID-19.
  • Зокрема, місія МВФ приїде в Україну у липні – серпні.
  • Україна повністю отримала 2,1 мільярда доларів першого траншу від МВФ – перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 мільярда доларів.