Про це в інтерв'ю Lb.ua заявив Мікаель Суттер, австрійський експерт в області реформ лісу в Центральній і Східній Європі.

"Такий досвід є. Росія, Болгарія, Румунія, Хорватія на час оголошували мораторій на експорт певних видів деревини. Але тільки зупинка торгівлі не є ефективним засобом вирішення проблеми нелегальних рубок або корупції в деревообробному секторі. Це лише один із засобів, що може сприяти боротьбі з цими явищами", – заявив Мікаель Суттер.

За словами експерта, мораторій на експорт деревини також створює тиск на саму деревообробну галузь і не сприяє залученню в неї інвестицій.

"Будь-яка зупинка експорту не має сенсу, якщо це єдиний спосіб. По-перше, лісники отримують менше доходів від торгівлі деревиною, адже ціна на пиломатеріали, висока на інших ринках, на внутрішньому ринку знижується. Навряд чи таке рішення буде в інтересах самих лісників, – вважає австрійський експерт. – По-друге, заборона експорту як факт погано впливає на репутацію країни і блокує прихід інвестицій".

Як відомо, Верховна Рада в квітні 2015 року прийняла закон, який наклав 10-річну заборону на експорт лісоматеріалів в необробленому вигляді. Зокрема, мораторій на вивіз порід, крім сосни, почав діяти з 1 листопада 2015 року. Деревні породи сосни потраплять під заборону експорту з 1 січня 2017 року.