Так, довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії знижений до рівня "А3" з "А1", Італії - до "А3" з "А2", Мальти - до "А3" з "А2", Португалії - до "Ва3" з "Ва2", Словаччини - до "А2" з "А1", Словенії - до "А2" з "А12. Прогноз за всіма рейтингами - "негативний".

Крім того, рейтинги Австрії, Великобританії та Франції були підтверджені на рівні "Ааа", однак прогнози по рейтингах змінені зі "стабільних" на "негативні". Про це повідомляється в прес-релізі Moody's.

За оцінками агентства, саме ці дев'ять країн стали більш сприйнятливі до фінансових і макроекономічних ризиків в результаті кризи єврозони.

Коментуючи звістку про зниження кредитних рейтингів, міністр фінансів Британії Джордж Осборн сказав, що воно свідчить про необхідність прийняття жорстких заходів бюджетної економії, передає BBC. "Це - доказ того, що в нинішній ситуації Британія не може ігнорувати проблему своїх боргів", - заявив британський міністр.

Тим часом агентство підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Європейського стабфонду на рівні "Ааа", прогноз "стабільний". Агентство вирішило зберегти рейтинг фонду на найвищому рівні, оскільки такі країни, як Австрія і Франція не втратили найвищого рейтингу "Ааа".

Відзначимо, що рішення Moody's було ухвалене після того як S&P знизило рейтинги провідних іспанських банків.