Чи готовий Monobank до продажу

Про переговори з неназваними інвесторами Forbes розповів Сергій Попенко, голова наглядової ради Універсал Банку, на банківській ліцензії якого працює Monobank.

Зверніть увагу Не були популярними: Monobank вирішив закрити картки в злотих

Інвестори до нас приходили, ви ж читали пресу… Були інтенсивні переговори. Наша сторона ще не готова до транзакції. Це був інтерес, який призвів до наших роздумів. Але наша готовність була недостатньою,
– розповів Попенко.

Разом з тим, за словами співзасновника Monobank Олега Гороховського, партнери не змогли домовитися між собою. Він вважає, що одним із подальших сценаріїв може стати продаж частини monobank через Special-purpose acquisition company (SPAC) чи IPO у горизонті трьох років.

Скільки коштує Monobank

Нагадаємо, що раніше у серпні Олег Гороховський вже заявляв, що проєкт коштує понад один мільярд доларів і не продається. Попенко вважає таку оцінку обґрунтованою. На його думку, проєкт потрібно оцінювати за мультиплікаторами не банків, а технологічних компаній.

"Якщо застосувати мультиплікатор із прибутку, який навіть в Україні становить 6, вартість mono становитиме 1 мільярд доларів. Будучи нульовим активом три роки тому, Monobank зараз обслуговує понад чотири мільйони клієнтів і має другий за розміром рітейловий портфель у країні після Приватбанку. Коли є така успішна історія, ринок та ризик країни вторинні. У такі компанії інвестори готові вкладатися за будь-якими мультиплікаторами", — вважає Попенко.

Статки Фрідмана та Хана

  • Forbes оцінює статки Фрідмана у 15,5 мільярдів доларів, Хана – у 10 мільярдів гривень.
  • Вони займають 11 та 18 місця в рейтингу найбагатших росіян.
  • В Україні їм належить Альфа Банк Україна, Київстар – найбільший телеком-оператор та IDS Borjomi (бренди Моршинська, Миргородська).