Про це заявив регіональний менеджер IFC в Україні Джейсон Пеллмар у коментарі для AgroPortal.ua.

Важливо! Закон про ринок землі: вже набув чинності один пункт

Прийняття закону про ринок землі – важливий перший крок, який відкриє шлях для великих інвестицій в аграрний сектор, стимулює збільшення виробництва сільськогосподарської продукції з більшою доданою вартістю і надасть фермерам доступ до фінансування, – сказав Пеллмар.

Представник IFC додав, що тепер треба розробити і прийняти інші нормативні акти, які забезпечать прозорість на аграрному ринку.

Україна має дати можливість юридичним особам брати участь на ринку і таким чином сприяти конкуренції, має послабити обмеження на максимальну площу земель, яку можна придбати, а також потрібно підготуватися до референдуму про право іноземців брати участь у купівлі земель. Тільки після цього можна розраховувати на остаточний успіх реформ і їх вплив на зростання економіки України, – додав Пеллмар.

Варто знати! Відомо, скільки коштуватиме гектар землі після запуску ринку

Україна – один з найважливіших партнерів для IFC в Європі та Центральній Азії. Починаючи з 2004 року, IFC виділила понад 3,3 мільярди доларів довгострокового фінансування в економіку України, в тому числі понад 1 мільярд доларів – на підтримку агробізнесу.

Звичайно, ми хочемо зробити ще більше, – каже регіональний менеджер IFC. – Ми можемо залучити до 2024 року 3 мільярди доларів у відповідь на кризу і для швидкого і стійкого відновлення економіки, направивши фінансування на ключові галузі, в тому числі – агропромисловий сектор. Ці цифри залежать від того, наскільки успішно Україна впроваджуватиме реформи, необхідні для прискорення економічного зростання, включаючи земельну і банківську реформи.

ДОВІДКА
Президент Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі №2178-10 28 квітня. Ухвалення законопроєкту було однією з умов МВФ для отримання нової програми фінансування. Раніше цей законопроєкт на позачерговому засіданні 31 березня ухвалила Верховна Рада. Свої голоси за це рішення віддали 259 народних депутатів.

Закон про ринок землі передбачає:

  • З 2021 року землю зможуть купувати лише фізичні особи і не більше 100 гектарів в одні руки.
  • З 2023 року обмеження становитиме до 10 тисяч гектарів в одні руки.
  • Юридичні особи зможуть купувати землю тільки з 2024 року та з обмеженням у 10 тисяч гектарів.
  • Заборонений продаж землі державної та комунальної власностей.
  • Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання, у разі згоди більшості громадян України.
  • Іноземцям заборонено купувати земельні ділянки в 50-кілометровій зоні від держкордону України, незалежно від рішення референдуму.
  • Початок дії закону відкладається, тобто запрацює з 1 липня 2021 року.