Джерело: Інтерфакс-Україна

Представник МВФ Джері Райс під час брифінгу у Вашингтоні 4 лютого заявив, що додаткова інформація щодо роботи місії поки відсутня. Він порадив дочекатися комунікацій пізніше.

Читайте також Обмеження ціни на газ до 6,99: чому не субсидії та як вплине на співпрацю з МВФ

Що цьому передувало

Міністр фінансів Сергій Марченко 28 січня повідомив, що Місія Міжнародного валютного фонду вирішила ще на 7 – 10 днів продовжити свою роботу в нашій державі. За його словами, переговори між Україною та МВФ перебувають в активній стадії.

Україні принципово залишатися в програмі МВФ

Глава Мінфіну наголосив, що для України принципово залишатися в програмі МВФ. Він висловив сподівання, що ці дні дадуть змогу фіналізувати меморандум та допоможуть зрозуміти, які наша держава зможе взяти на себе зобов'язання, щоб надалі їх виконати.

Під час попередніх зустрічей сторони обговорювали технічні речі, зокрема, консолідацію бюджету на 2022 рік.

Співпраця України з МВФ: коротко

  • В Україні з 1 січня 2021 року зросли тарифи на газ для населення. Обурені підвищенням громадяни вийшли на акції протесту.
  • Через це у Кабінеті міністрів на період карантину вирішили встановити граничну ціну на блакитне паливо – тобто зменшити її. Тепер кубометр газу коштує 6,99 гривні, що означає зниження сум у платіжках людей на понад 30%.
  • Реакція МФВ була миттєвою: у Фонді заявили, що Україна, підписавши меморандум, взяла на себе зобов'язання щодо тарифів на ринку природного газу та висловили занепокоєння щодо зміни цін.

Ціни на газ в Україні
Якою буде ціна на газ під час карантину / Інфографіка 24 каналу