Лідери країн Євросоюзу погодили новий пакет санкцій, який передбачає часткове ембарго на імпорт російської нафти. Однак в ньому зробили виключення. Мова йде про заборону постачання сирої нафти та нафтопродуктів з Росії морським шляхом. Натомість нафта, яка поступає до Європи нафтопроводом, під санкції не потрапила.

Читайте також Коли ембарго ЄС на нафту запрацює, Росія втрачатиме до 10 мільярдів доларів на рік, – Bloomberg

На такий крок в Європейському Союзі пішли під тиском Угорщини. Країна своє рішення блокувати нові санкції щодо російської нафти пояснювала тим, що в неї немає виходу до моря. Відтак й інших шляхів для отримання нафти в неї немає.

Правда не всі в Європі залишилися задоволені такими поступками, на які пішли через шантаж зі сторони Угорщини. Міністр економіки Німеччини Роберт Габек розкритикував прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана після компромісу в ЄС щодо нафтового ембарго проти Росії. На його думку, Орбан грав "безжально" заради власних інтересів. А це ставить під удар єдність у вій Європі.

"Здається, ми живемо в часи, коли занадто багато компромісів не тільки в кінцевому підсумку захмарюють ясність, але й руйнують її", – переконаний Роберт Габек.

Німецький міністр переконаний, що лише Путін не припинить агресію проти України, якщо не буде переможений в Україні.

Водночас Чому Росії не стане боляче від останніх нафтових санкцій

Відмова від одностайності в ЄС

Рішення щодо нового пакету санкцій проти Росії в Європейському Союзі приймали одностайно. Відтак Угорщина і могла вдатися до шантажу, адже без її голосу рішення не було б прийнято.

Роберт Габек закликав скасувати принцип одностайності на рівні ЄС, замінивши його на рішення кваліфікованої більшості. Проблема полягає в тому, що рішення про відмову від одностайності має бути ухвалене одноголосно.

Дивіться відео про те, які сектори російської економіки найбільше постраждають від санкцій