За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні, у порівнянні з серпнем 2020 року становиться 10,2%. Про це мовиться в серпневому огляді інфляції Мінекономіки.

До теми Ціна на цибулю в Україні б’є рекорди

У Мінекономіки спрогнозували зростання цін до кінця 2021 року

Навіть з урахуванням несподіваного високого рівня зростання цін на енергоносії, варто припустити, що при відсутності нових викликів для економіки, рівень інфляції з великою ймовірністю буде близьким до 10%,
– мовиться у огляді.

Це "фактично не несе в собі ознак деструктивного з боку інфляції впливу на позитивні здобутки економічного розвитку".

Ба більше, згідно з даними Держстату, в порівнянні з серпнем 2020 року, у серпні 2021 року в річному вираженні ціни зросли на:

  • цукор – на 91,2%;
  • на соняшникову олію – на 75,6%.

Варто відзначити, що зменшилась ціна на овочі (на 8%) та на фрукти (на 9%).

У огляді також мовиться, що тиск на споживчі ціни підтримується й постійним підвищенням цін виробників (упродовж січня – серпня 2021 року зросли на 33,7%, зокрема в харчовій промисловості – на 12,9%). Це посилює роль витрат при формуванні більшості цін на товари та послуги.

Однак, наголосили, що наразі поточна динаміка цін цілком відповідає прогнозованому загальному цьогорічному тренду "щодо порівняно більш високих, ніж у попередньому році, темпів інфляції".

Останні новини щодо зростання цін в Україні

  • Станом на 23 вересня, в Україні ціна на цибулю тримається на рівні 7 гривень за кілограм, що вище минулорічної ціни в 2,3 раза.
  • Окрім того, на ринку м'яса птиці обсяги виробництва зростають і вже перевищують внутрішній попит, але підвищуються ціни на продукцію.
  • У Мінсоцполітики пояснили, що відпускні ціни виробників на продукти харчування за останній місяць в Україні залишаються стабільними.