Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв'ю LB.ua. Він наголосив, що вересень – це "хороший варіант".

Важливо МВФ спрогнозував курс гривні до 2026 року: впаде чи виросте

Як сказав Марченко, наразі з МВФ йде обговорення зобов'язань, які взяла на себе Україна.

Це хороший варіант, до якого ми йдемо. Поки є прогрес, і я хочу бути в такому випадку оптимістом,
– зазначив він.

Очільник Мінфіну зауважив, що Україна зараз звужує коло невирішених питань. І ще у січні їх було багато, додав Марченко. Одним з невирішених питань міністр назвав антикорупційну реформу.

За словами Марченка, також обговорюється тема електроенергетики з МВФ, який занепокоєний тим, що на бюджет можуть бути перекладені фіскальні ризики, пов'язані з ринком електроенергії.

Проблема може виникнути не в цьому, а можливо, у 2022, 2023 році. І тому МВФ хоче збалансованої моделі ринку електроенергетики,
– пояснив він.

Марченко додав, що через затримку з отриманням траншів за програмою МВФ, розрахованою на 1,5 року, Мінфін буде ініціювати продовження її термінів і сподівається домовитися про об'єднання двох траншів в один.

Коротко про транш МВФ

  • У 2020 році МВФ затвердив 18-місячну програму фінансування. За нею Україна мала отримати допомогу в 5 мільярдів доларів. 2 мільярди вже надійшли у 2020 році, та наступні 2 мільярди досі не отримали.
  • 7 квітня 2021 року в НБУ повідомили, що Україна може отримати додаткові понад 2,7 мільярда доларів від МВФ. Це можливо у межах нової ініціативи Фонду щодо додаткової емісії спеціальних прав запозичення.