Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

"На сьогодні в Україні майже 18 мільйонів громадян, яким передбачено пільги, а Україна займає перше місце в світі з надання пільг. Приміром, у нас налічується 380 категорій пільг. Треба зважати на те, що держава не може одночасно виплатити всі соціальні пільги передбачені законами, багато з яких залишилися у спадщину і є застарілими та популістськими. Межі платоспроможності держави, її бюджету та Пенсійного фонду, тим паче під час світової економічної кризи, є вкрай обмеженими", - йдеться у повідомленні.

Крім того, практика європейських держав, яка підтверджена рішеннями конституційних судів, зокрема Литви, Польщі, Хорватії, Угорської Республіки та багатьох інших, також ґрунтується на принципі соціальної держави з особливостями їх економічного стану та доводить, що соціальні виплати і гарантії мають ґрунтуватися на об'єктивній економічній ситуації, що склалася у кожній державі.

Таким чином, рішення Конституційного суду щодо права Кабінету міністрів встановлювати розмір соціальних виплат у відповідності до фінансових можливостей держави відповідає світовій практиці, яка виходить з того, що не може бути зменшено прожитковий мінімум, а максимум залежить від об'єктивних можливостей держави.

Нагадаємо, нещодавно Конституційний суд своїм рішенням визнав конституційним право уряду визначати порядок і розмір соціальних виплат залежно від наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду.