Це не перший випадок, подібне було в IT-сфері і низці інших"

Мінфін і міністр Данилюк намагаються звузити ринок лотерейного бізнесу, залишивши одного гравця. Таку думку висловила політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова.

За словами політолога, "механізм для зачищення конкурентного поля вибрали не самий чистий, але дієвий. Низка конкурентів потрапили в санкційний список. Це не перший випадок, подібне було в IT-сфері і низці інших".

Як зазначає експерт, "у жорна конкуренції і урядових реформ потрапив найбільший оператор лотерей "М.С.Л.". Ця компанія не новачок і могла б працювати на благо бюджету. Вони навіть зверталися до СБУ з проханням обґрунтувати звинувачення на їх адресу. На що СБУ перевірку, звичайно, провела, але нічого антидержавного і поганого не було виявлено. При цьому доля компанії не змінилася, руки у неї до цих пір міцно "пов'язані" обмеженнями".

Олександра Решмеділова так само відзначила, що "російський слід у компанії "М.С.Л." ніхто так і не знайшов. Хоча такі твердження регулярно з'являються в ЗМІ. При цьому документальних підтверджень не було, а розслідування правоохоронних органів так нічого і не підтвердили."

На думку політолога, "В. Гройсману точно варто розібратися, що коїться у нього під носом". Зараз ця сфера просто за гранню контролю, тому гостро необхідно направити її доходи на фінансування різних бюджетних програм.

Як повідомлялося раніше, компанія "М.С.Л." публічно розкрила весь пакет своїх акціонерів, продемонструвавши, що в структурі її власників є тільки громадяни Кіпру й України, до яких санкції президента не застосовуються. Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ "М.С.Л." є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром – кіпріот Маркос Шиапаніс.

Також за ініціативою акціонерів "М.С.Л." Службою безпеки України було відкрито кримінальне провадження та проведено розслідування щодо встановлення наявності фактів і дій, які могли б стати підставою для застосування до ТОВ "М.С.Л." санкцій, у результаті – кримінальне провадження закрито в березні 2017 у зв'язку з відсутністю порушень.