Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко. Попри побоювання, що Мінфін не впорається з піковими виплатами у вересні, цей період вдалося пройти "без паніки і без додаткової істерики".

До теми Гроші в обмін на реформи: співробітництво з МВФ підвищує рейтинг України

Україна може отримати кошти від ЄС та МВФ

За словами міністра, цьому сприяло декілька фактів. Зокрема мовиться про розміщення єврооблігацій і роботу Мінфіну на внутрішньому ринку. Ще одним чинником стало отримання 2,7 мільярда доларів від МВФ при розподілі SDR (Special Drawing Rights або спеціальні права запозичення).

"Макрофін" від ЄС скоро отримаємо, залишилися технічні деталі. Сподіваюся, що в цьому році отримаємо транш МВФ, і що у нас буде успішний перегляд програми. Все це якоюсь мірою дозволяє нам відчувати себе спокійніше,
– резюмував Марченко.

Він підкреслив, що частину з отриманих 2,7 мільярда доларів вже використовували на погашення облігацій, розміщених під гарантії скарбниці США. Крім того, Марченко пояснив, що SDR не варто направляти на витрати бюджету, а лише на фінансування.

"Ці гроші за своєю природою – це не доходи. Вони не зароблені економікою України, їх не можна використовувати на витрати. Це джерело фінансування бюджету", – додав він.

Транші для України: останні новини

  • В Україні 21 вересня розпочала роботу місія МВФ. Її головним завданнями є оцінка незалежності Нацбанку, судової та антикорупційної реформ, проєкту держбюджету на 2022 рік.
  • Черговий траншу, який може отримати Україна, становить більше ніж 700 мільйонів доларів. Водночас програма МВФ закінчується у грудні 2021 року.
  • Денис Шмигаль заявив, що в уряді очікують отримати допомогу до кінця 2021.