За словами Германа Галущенка, Росія створює низку перешкод для опалювального сезону в Україні. Про це міністр заявив під час години питань до уряду на засіданні Верховної Ради.

Цікаво Уряд заборонив відключати тепло до кінця опалювального сезону

В Україні запустять майже всі атомні блоки

Герма Галущенко заявив, що цьогорічний опалювальний сезон особливий, адже ми спостерігаємо за тиском Росії на Європу для покращення власного геополітичного становища. Крім того, Кремль створює штучні перешкоди для України у вигляді припинення постачання вугілля.

Ми розумімо що це дійсно великий виклик проходження саме цієї зими, але ми абсолютно впевнені, що пройдемо спокійно і вийдемо ще міцнішими,
– заявив міністр.

Однак цієї зими альтернативою вугіллю стане атомна генерація. Під час цьогорічного опалювального сезону працюватимуть 14 з 15 блоків українських АЕС, що додасть 7 мільярдів мегаватів на годину. Таким чином навантаження на атомну енергетику зросте на 15%, а потреба у вугіллі знизиться на 3,6 мільйона тонн.

Станом на початок листопада працюють 11 атомних блоків. Протягом місяця планують запустити ще 2, а в грудні – 1. Для роботи блоків, за словами міністра, є необхідні запаси палива.

Станом на сьогодні резерв палива, який закуплений наперед, дає можливість спокійно проходити сезон. Є 146% річної потреби для блоків ВВР-1000 і 150% річної потреби для блоків ВВР-440. Ми абсолютно спокійно і надійно забезпечені необхідним ресурсом ядерного палива,
– заявив Галущенко.

Крім того, зросте навантаження на теплову генерацію. На ТЕС у листопаді збільшать постачання вугілля завдяки контрактам з Польщею, ПАР та США.

Опалювальний сезон в Україні: останні новини

  • Протягом вересня 2021 року вартість газу в Європі побила усі можливі рекорди. причиною стало те, що Росія відмовилася докуповувати додаткові транзитні потужності в України, а запаси на європейських газосховищах вичерпувалися.
  • В Україні заявляли про те, що газу для опалювального сезону достатньо. Зокрема такої позиції дотримується секретар РНБО Олексій Данілов.
  • Низка областей України оголосили надзвичайний стан в енергетиці через брак палива. Однак прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що такі рішення були технічними, щоб швидше виконати умови меморандуму між "Нафтогазом", урядом та місцевим самоврядуванням.
  • 25 жовтня Кабінет Міністрів зобов'язав "Нафтогаз" знизити ціну на газ для населення та бюджетних установ.