Нові умови звітності для туроператорів ухвалили наприкінці минулого року. Згідно з ними, компанії мають подавати фінансові звіти в березні і до мінекономіки, а не в кінці року і до органів статистики. Розібратися у нововеденнях спромоглися лише 500 турфірм. Керівники туристичних фірм обурені. Вони в один голос стверджують, що мінекономрозвитку просто не надало роз’яснень та не проінформувало їх.

Туроператори не всі знають, що цю звітність треба подавати. Можливо міністерству економіки варто було б провести роз’яснювальну роботу,
— розповіла Наталія Палій, власниця фірми-туроператора

У міністерстві в свою чергу заявили, що незнання закону не звільняє від відповідальності.

Є ще одна проблема: ліцензії туроператорам видають безстроково і коштують вони всього 1300 гривень. От і наплодилось більше двох тисяч компаній. А тепер — мають фінансові проблеми.

Ліквідувати усіх, хто не звітує, законодавчо не можливо. У міністерстві пропонують це виправити і регулювати ринок не ліцензіями, а фінансовими гарантіями. Зараз їх розмір всього 20 тисяч євро. Тобто у разі банкрутства компанії саме з цієї суми буде виплачуватися компенсація постраждалим туристам

"Ми маємо кілька прикладів того, що великі туроператори пішли з ринку. Дуже багато туристів не отримали свої послуги, дуже багато агентств постраждало від цих горе-туроператорів і викладали свої кошти аби відправити клієнтів. А держава ніяк не захищала ні тих, ні інших", — заявив директор Центру розвитку туризму Володимир Царук.

Чим більше клієнтів у турфірми, тим більше вона має покласти грошей в банк. Проте не менше 200 тисяч євро, на цій сумі наполягають самі учасники ринку. Потрібний закон написаний вже давно. Та його досі ігнорували народні депутати.

Читайте також: Рейтинг найкращих міст для самостійних туристів