Адже вже через місяць більше ніж половина українців не матимуть грошових запасів. Про це в ексклюзивному коментарі 24 каналу у програмі "Що це було" зазначив ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Важливо Частина "слуг народу" закликала ухвалити "антиколомойський" законопроєкт, аби уникнути дефолту

► Чому потрібні прямі виплати

За його словами, в новому уряді немає макроекономістів, однак він сподівається, що все ж таки будуть прийняті правильні рішення.

Ми бачимо, що певні податки скасовуються. Бізнесу це не дуже допомагає. Якщо немає бізнесу, то немає і податків. Бізнесу, щоб вижити, вже зараз потрібні гроші, щоб платити зарплати. А не зменшення податків, наприклад, ЄСВ. Так само і людям,
– пояснив Милованов.

Він додав, що за дослідженням компанії "Градус", яке вийшло 25 березня, 57% людей зараз мають грошей максимум на 4 тижні. Таке опитування проводили серед користувачів мобільного зв'язку, тобто не серед найбідніших.

"Тобто через 4 тижні більше половини українців не будуть мати грошей, щоб купувати їжу. Тому зараз їм потрібні гроші. Потрібно робити прямі виплати", – сказав ексміністр.

Цікаво Коронавірусна криза: навіщо Україні кредити МВФ та чи дійде до дефолту

► Де взяти гроші для прямих виплат

Милованов пояснив, якщо б продовжувалася приватизація, то можна було б брати гроші з неї. Однак зараз це не кращий варріант. Також, якби не пригальмувалася реформа ринку землі, то гроші можна було б отримати з розпаювання.

Той механізм, який, на жаль, залишається зараз – це механізм МВФ, Світового банку, ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку – 24 канал) та інших міжнародних фінустанов. На жаль, це можна було б досягти досить давно. Потрібно було прийняти законопроєкт, який називають "антиколомоським",
– наголосив Милованов.

Він додав, що насправді законопроєкт більш широкий: він проти того, щоб банки, з яких їх власники вивели гроші шахрайськими методами, поверталися до них назад; і щоб цим власникам через певну корупцію в судах поверталися гроші.

Чому законопроєкт називають "антиколомойським"Законопроєкт називають "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного "Приватбанку" в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським.