Радник глави Офісу Президента зазначив, що до решти можна застосувати "нульову декларацію". Про це ексміністр економіки повідомив в ефірі одного з телеканалів.

Читайте також Україна забере "трубу" Медведчука і компанії: рішення РНБО

Перегляд приватизації – означає перевірити, де було порушено право власності, зокрема держави. Але перевіряти потрібно найбільш неприпустимі випадки – там, де вкрали підприємства та де в них не інвестували та не вкладали, там, де по суті грабували Україну,
– наголосив Тимофій Милованов.

Один з прикладів – Запорізький алюмінієвий комбінат

Він розповів, що має на увазі, наприклад, Запорізький алюмінієвий комбінат, який колись викупила російська компанія "Русал" і фактично знищила.

Підприємство все ж таки вдалося повернути у власність Україні, але воно майже зруйноване.

Саме такі чи подібні випадки, коли по суті підприємства руйнувалися, а не розбудовувалися, мають бути переглянуті. Це важливо для економіки,
– зауважив ексміністр.

Нульова декларація

Водночас Тимофій Милованов додав, що до підприємців, які приватизували підприємство з порушеннями чи не доплатити за нього, але розвивали його, можна застосувати "нульову декларацію".

Важливо, щоб підприємство працювало, створювало робочі місця і платило податки.

Що відомо про рішення РНБО: коротко

  • Правоохоронним органам доручили провести розслідування та з'ясувати причини, за яких державна власність опинилася у приватних руках.
  • За рішенням РНБО, Кабмін мав вжити заходи для збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів, що проходять через територію України.
  • Мовиться про невідкладне визначення центрального органу виконавчої влади, відповідального за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів.
  • А також вжиття заходів для забезпечення захисту економічних інтересів держави.