“Що стосується наших міжнародних донорів. У нас була дискусія, чи потрібен “план Маршалла” для України. Я думаю, що потрібен план України для світу. Нам самим важко справитись. Важко, коли в тебе на кордоні озброєна до зубів ядерна держава, яка здійснює військову агресію і яка хоче воювати, а не хоче миру”, - сказав Яценюк на засіданні уряду.

За його словами, Україні потрібна міжнародна фінансова допомога, “щоб вийти із цієї вкрай складної ситуації”.

Читайте також: Справився — пішов далі, не справився — прийде інший, — Яценюк про нових міністрів

“Перше завдання – це, звичайно, програма з МВФ. Перші два транші були надані Україні тільки тому, що всі зобов’язання щодо реформ Україна виконала. Наше тактичне завдання зараз – це підписання і продовження співпраці з МВФ. Але цього не вистачає”, - наголосив глава уряду.

Він зазначив, що друге завдання – це міжнародна донорська конференція для України і затвердження на цій конференції плану відновлення України.

Ми не просимо грошей. Ми не скиглимо. Ми кажемо, що ми партнери. Якщо ми партнери – то допоможіть нам і ця допомога буде мати двосторонній характер,
- сказав прем’єр.

Нагадаємо, за словами глави уряду Арсенія Яценюка, протягом двох років витрати державного сектору знизяться на 10%.

Крім того, уряд пропонує скоротити кількість податків з 22-х до 9-ти, а єдиний соціальний внесок поетапно зменшити з 41% до 15%.