Інформацію про проблеми, які завдав українській економіці коронавірус, озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє 24 канал.

Ми перебуваємо на складному етапі економічної кризи. І квітень, і травень, були провалені з точки зору ВВП. Ми глибокого просіли,
– заявив Шмигаль.

Важливо Українці біднішають: як зменшення ВВП вплине на рівень життя

Однак він зазначив, що зараз українська економіка перебуває на етапі відновлення.

"Питання – як швидко ми відновимося. Чи буде це у другому кварталі, чи вийдемо на таке зростання в третьому кварталі цього року. Важкий період триває, непрості часи, можливо, ще попереду. Але ми перебуваємо в збалансованих умовах кредитно-грошової політики. Ми шукаємо і запроваджуємо механізми підтримки малого і мікробізнесу, який створює велику кількість робочих місць і запускає економіку", – розповів прем'єр-міністр.

Важливо! За прогнозами Світового банку у 2020 світове ВВП впаде на 5,2%. В Україні очікується у 2020 році падіння на 3,5%. На 2021 рік прогноз – зростання на 3%

Щодо робочих місць, то Шмигаль навів як приклад той факт, що за час карантину кількість офіційних безробітних в Україні зросла з 320 тисяч осіб до 510 тисяч осіб. Однак за травень через центри зайнятості вдалося влаштувати 110 тисяч людей.

Чи готова Україна до другої хвилі коронавірусу

У Київській школі економіки вважають, що пом'якшення карантинних обмежень, запроваджені урядом, передчасні і вже у червні може відбутися ще більш жорсткий карантин. На думку ексзаступника міністра економічного розвитку України Павла Кухти, друга хвиля карантину буде значно важчою, ніж перша. Тому що ресурс, на якому держава протрималась, вичерпаний.

Натомість Денис Шмигаль переконаний, що в України позаду складний період з точки зору першої хвилі коронавірусу.

"Ми його витримали та підготували медицину. І морально підготували суспільство, що нам з цим прийдеться жити", – заявив очільник уряду.