Так, президент "Укрметаллургпрома" Олександр Каленков в ході круглого столу "Ринок сірчаної кислоти в Україні: стан та шляхи розвитку" заявив, що можливі обмеження імпорту сірчаної кислоти створять надзвичайну ситуацію із забезпеченням цією сировиною українського ГМК. Він нагадав, що в 2014 році її поставки на внутрішній ринок після анексії Криму та окупації Донбасу зменшилися в три рази, а ціни виросли майже в два рази, пише Uaprom.

За його словами, різке зменшення пропозиції змусило українських металургів збільшити закупівлі сірчаної кислоти у зарубіжних виробників..

"Імпорт вирішує відразу три проблеми. Перша – це об'єктивна нестача внутрішнього ресурсу, друга – це проблема з якістю, так як вітчизняна продукція містить у 3-4 рази більше шкідливих домішок, і третя – це логістика. Ми рахуємо буквально по одиницям кількість цистерн, які можуть перевозити продукцію – їх в Україні всього 142. І ці цистерни можуть перевезти за рік 40 тис. т всієї кислоти при потребі в 110 тис. т", – зазначив О.Каленков.

Глава "Укрметаллургпрома" вважає, що пропозиція щодо закриття українського ринку сірчаної кислоти є надуманим і, більш того, не вирішує проблему дефіциту цієї продукції. "Закрити ринок означає повернутися в катастрофічну ситуацію 2014 року тільки без можливості її рішення", – підкреслив він, додавши, що потрібно прийняти обґрунтоване рішення щодо припинення спецрозслідування, а не створювати нову надзвичайну ситуацію із забезпеченням підприємств ГМК сірчаною кислотою.

Глава Федерації металургів України Сергій Біленький також назвав це розслідування необґрунтованим.

"Українські виробники не в змозі забезпечити потреби внутрішнього ринку тими обсягами, які вони сьогодні пропонують і які, в разі збільшення їх власного виробництва, будуть тільки зменшуватися. Значить, товарної продукції будуть ще менше", – зазначив він.

За словами С.Біленького, в разі закриття ринку сірчаної кислоти проблеми, з якими зіткнуться коксохіміки і металургії, приведуть до катастрофічних екологічних наслідків і збитків підприємств ГМК.

"Потрібно звернутися до Кабінету міністрів, щоб у МЕРТ на даному етапі розслідування прийшли до висновку, що розслідування не має ніяких підстав", – констатував глава Федерації металургів.

Як відомо, в серпні 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі заявила про намір провести спеціальне розслідування щодо імпортерів сірчаної кислоти за відповідним запитом "Сумихімпрому" і Східного ГЗК. Метою даних дій є обкладення іноземних постачальників спеціальним митом на ввезення їхньої продукції в Україну.