Про це пише в своєму матеріалі спеціалізований портал UAprom.info. Наразі орендарем є ММК імені Ілліча Групи "Метінвест".

"Комбінат інвестував в кар'єр близько 33 млн гривень, з яких в невід'ємні поліпшення вкладено 6,5 млн гривень, в капітальні та поточні ремонти – понад 26 млн гривень. Кількість робочих місць на підприємстві збережено на рівні 2005 року, а зростання зарплати склало 5,48 рази – з 1339 гривень у 2005-му до 7339 гривень в 2016 (для довідки: середня з/п на підприємствах ГМК України в 2015 році - 6777 гривень) ... За час оренди комбінат Ілліча перерахував до держбюджету орендну плату в сумі 36 млн гривень. Всього ж до державного та місцевих бюджетів усіх рівнів спрямовано майже 260 млн гривень обов'язкових податків і платежів", – пишуть автори матеріалу.

Однак незважаючи на це, повідомляється в статті, МЕРТ має намір використовувати залізорудний кар'єр для власних потреб "з метою попередження подальшого псування і знищення орендованого цілісного майнового комплексу "Укрмеханобр".

"На початку 2015 року, коли термін оренди «Укрмеханобр» добігав кінця, ММК ім. Ілліча висловив бажання продовжити договір ще на п'ять років, тобто до літа 2020 року, про що своєчасно повідомив МЕРТ. У міністерстві виявилися також не проти такого розвитку подій, відповідна листування комбінату і відомства є в розпорядженні UAprom. Більш того, Мінекономторгівлі автоматично продовжило оренду до 31 липня 2016 року, щоб у маріупольців був час на підготовку нової угоди. За цей час ММК вже провів інвентаризацію майна і почав процедуру аудиту", – пишуть автори матеріалу.

На їхню думку, такі різкі дії МЕРТ нелогічні через цілий ряд факторів і виглядають як промах.

"Справа в тому, що запасів аглоруди в кар'єрі «Північний» вистачить максимум на три роки. Підприємство видобуває 50 тисяч тонн сировини на місяць, тобто 600 тисяч тонн руди на рік або близько 1,8 млн тонн агломераційної сировини до кінця терміну експлуатації. Якого нового інвестора Мінекономрозвитку сподівається залучити до цього активу – таємниця за сімома печатками. Поки що новим балансоутримувачем "Укрмеханобр" буде ДП "Державна інспекція за якістю залізних руд", що вже саме по собі вселяє скепсис для трудового колективу підприємства з 500 осіб, які, до речі, входять в профспілкову організацію ММК ім. Ілліча і користуються всіма її благами", – пише UAprom.info.

Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча – один з ключових активів групи «Метінвест» і одне з найбільших підприємств України з повним металургійним циклом. Комбінат увійшов до складу «Метінвесту» 2010 року. Його продукція експортується більш ніж в 80 країн світу.