Про це йдеться в листі на адресу Президента України Петра Порошенка від мерів міст.

"Через значне збільшення експорту металобрухту утворився його дефіцит. Підприємства втратили близько 850 тисяч тонн брухту. Поряд з цим, вони втрачали ринки збуту, зменшували обсяги виробництва, в результаті чого знижувалися відрахування в бюджет, і, в кінці кінців, знижувалися доходи населення", пише в своєму листі міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

За його словами, позбавлення сировини ключових для міста підприємств означає, що під удар буде поставлено розвиток металургійної промисловості та суміжних галузей.

"З метою попередження загострення ситуації в одній з основних галузей економіки країни, а також для запобігання зростанню безробіття та соціальної напруги в місті, прошу Вас, пане Президенте, підписати цей закон", пише Буряк.

"Дефіцит металобрухту змушує металургійні підприємства скорочувати виробництво та втрачати конкурентні позиції", зазначив у своєму листі мер Маріуполя Вадим Бойченко.

"Від імені жителів міста металургів звертаюся до Вас з проханням підписати дуже важливий для металургійної галузі закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури" №3868 від 02.02.2016 р .., який був прийнятий Верховною Радою України 21.04.2016 року", пише Бойченко.

Як відомо, в 2015 році з України було вивезено за кордон рекордний обсяг металобрухту 1,25 млн тонн. У цьому році, згідно з планами Міністерства економічного розвитку і торгівлі, даний рекорд планується повторити.