Транслюють зібрання "112 Україна" і "NewsOne" – телеканали, пов'язанні з Медведчуком. Окрім того, в зустрічі бере участь також голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Читайте також: Охоронці Медведчука тримали журналістів Bihus.Info в лісі перед телекамерами "112" і NewsOne

Російський прем'єр заявив, що "вважає правильним" проведення такої зустрічі, оскільки "взаємини між Росією та Україною перебувають у стані глибокої кризи".

Ми могли б зараз обговорити низку питань, які є особливо актуальними, маючи на увазі реальний стан справ в сфері економічної взаємодії. Маю на увазі і газову складову, оскільки, як відомо, в цьому році завершується термін дії угод в газовій сфері. Необхідно визначитися, що робити далі,
– додав він.

Про причину попросити зустрічі у Медвєдєва заговорив і Юрій Бойко, назвавши стосунки між Україною та Росією "вкрай важливими" для України.

"Стосунки України і Росії вкрай важливі для нашої економіки. Сьогодні вони переживають найважчий період в своїй історії. Для нас дуже важливе повернення наших товарів і нашої продукції на російський ринок", – сказав він.

Кандидат у президенти України наголосив, що "готовий запропонувати і розглянути різні варіанти відновлення контракту по транзиту (газу – 24 канал) після завершення чинного контракту".

Зі свого боку, Медведєв запропонував обговорити "загалом ситуацію з торговою складовою і економічною кооперацією". За його словами, "в останні роки спостерігалася серйозна деградація цих відносин".

Всупереч існуючим складнощам у взаєминах двох держав на політичному рівні, компанії обох країн продовжують взаємодіяти,
– заявив Медведєв.

У той же час Віктор Медведчук підкреслив, що сторонам "потрібні прямі договори з постачання газу, щоб знизити ціну на газ для населення".

"Після того, як РФ успішно закінчить будівництво "Північного потоку-2", турецьких потоків, які мають бути закінчені в грудні 2019 року, наша труба фактично буде порожньою", – додав він.

Натомість Міллер стверджує, що "Газпром" готовий взяти участь у створенні газотранспортного консорціуму з Україною, якщо така пропозиція буде.

Пропозицію щодо консорціуму ми завжди підтримували, завжди були прихильниками цього проекту. Якщо буде зроблена пропозиція від української сторони провести переговори, ми переговори проведемо і станемо учасниками газотранспортного консорціуму на Україні, – заявив голова правління "Газпрому".

Він також додав, що російська компанія готова продовжити транзит газу через Україну в країни Європи, продовживши діючий контракт.

Які наслідки газових угоди 2009 року між Україною та Росією?З 1 січня 2009 року "Газпром" у повному обсязі припинив постачання газу в Україну. До цього, між Україною і Росією було анонсоване підписання Договору на газопостачання у 2009 році. Але 31 грудня 2008 року президент Ющенко наказав керівнику "Нафтогазу України" Олегу Дубині припинити переговори, не підписувати угоду з "Газпромом" та відкликав делегацію "Нафтогазу" з Москви.

Тоді Росія заявила про підняття ціни на газ – від 180 доларів за тисячу кубометрів до 235. У той же день, 31 грудня 2008 року, тодішній президент Росії Дмитро Медведєв виступив з заявою, що оскільки Україна розірвала переговори, то ціна за газ сягатиме 450 доларів.

З 1 по 18 січня відбулося істотне скорочення постачання газу до країн Центральної та Східної Європи, в Україні підприємства теплокомуненерго працювали на межі можливостей. Через холоди постала загроза колапсу всієї української системи ЖКГ.

18 січня 2009 в результаті п'ятигодинних переговорів прем'єр-міністри Путін і Тимошенко підписали "газові угоди", згідно з якими ціна за тисячу кубометрів палива склала 450 доларів США.

Проти кума Путіна Віктора Медведчука ГПУ 5 лютого відкрила кримінальне провадження. На з'їзді політичної організації "Український вибір – право народу" Медведчук заявив про необхідність утворення так названого "автономного регіону Донбас". Відтак, у діях Медведчука Генпрокуратура вбачає ознаки злочинів, передбачених статтями "Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України" та "Державна зрада".

Що відомо про Віктора Медведчука: дивіться відео