Україна бере в кредит майже 470 мільярдів, аби погасити старі борги

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко. У коментарі Укрінформу очільник Мінфіну зазначив, що у 2021 році Україна "з зовнішніх джерел" планує отримати приблизно 180 мільярдів гривень (6,41 мільярда доларів за поточним курсом – 24 канал).

До теми Світовий банк виділить Україні 300 мільйонів доларів кредиту для боротьби з COVID-19

За його словами, ці гроші здебільшого нададуть міжнародні партнери Києва. І для України – це підйомна сума.

Внутрішні запозичення плануємо на рівні 497 мільярдів. Зате віддати кредиторам повинні 468 мільярдів гривень. Дійсно, левову частку запозичень призначено для погашення боргів попередніх періодів,
– зауважив Марченко.

Водночас за оцінками міністра кредити для України подешевшають на початку 2021 року. А проблеми можуть виникнути в разі згортання програми співпраці з МВФ. Тоді Україна втратить не тільки кредити від Фонду, а й підтримку від інших кредиторів. Річ у тім, що інвестори охочіше дають в борг тим країнам, які мають активні програми співпраці з МВФ.

Зверніть увагу Євросоюз дає Україні 600 мільйонів євро: що сказав Зеленський

До слова, до кінця 2020 року Україна очікує на другий транш у розмірі 700 мільйонів доларів. За прогнозами експертів, це є малоймовірним. Більше того, вже середина грудня, а дата, коли має до України прибути місія Фонду, досі залишається невідомою. Щодо третього траншу, то його заплановано на 2021 рік.