Про це в ефірі 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. Україна за короткий час порушила зобов'язання, взяті на перемовинах Володимира Зеленського та Джозефа Байдена у США.

До теми Незалежні члени наглядової ради "Нафтогазу" пішли у відставку

Як розповів Фурса, звільнені члени наглядової ради заявили, що не можуть впливати на діяльність "Нафтогазу". Усе через те, що зараз не виконується закон та корпоративне управління, а компанією керують в Офісі Президента.

Вони не можуть ні на що впливати, тому не будуть нести за це відповідальність.

На жаль, це матиме далекоглядні негативні ефекти й на діяльність "Нафтогазу", й на бюджет України, й на наші взаємовідносини зі США,
– заявив інвестиційний банкір.

Чи може "Нафтогаз" бути без наглядової ради

За словами Фурси, претензії до наглядової ради виникають через політиків, які через її дії втрачають контроль над компанією.

Дізнайтеся більше Непрофесійні, – Вітренко прокоментував звільнення членів наглядової ради "Нафтогазу"

Він розповів, що наглядової ради "Нафтогазу" в Україні не було до 2014 року. Тоді компанія була з шаленою "чорною дірою", через яку Віктор Янукович і його поплічники заробляли мільярди доларів.

"Саме тому запровадили реформу корпоративного управління, яка мала встановити посередника між політиками й правлінням компанії, щоб її не могли використовувати у своїх інтересах", – додав інвестиційний банкір.

Фурса розповів про звільнення у "Нафтогазі": дивіться відео

Що цьому передувало

  • Троє незалежних членів наглядової ради "Нафтогазу" 7 вересня подали у відставку. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував конкурс на посади там.
  • Зокрема, у відставку пішли Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо Ван дер Хейден.
  • Варто зауважити, що у квітні 2021 року 5 із 6 членів наглядової ради "Нафтогазу" публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Окрім 3 згаданих осіб, мовилося про Юлію Ковалів та Наталію Бойко.