Є створена робоча група, куди входять різні експерти, зокрема і фахівці Світового банку. Про це в інтерв'ю "Перехресний допит" розповів очільник міністерства Сергій Марченко.

Варто прочитати У Мінфіні прокоментували можливість дефолту в Україні

За його словами, основне завдання – продемонструвати модель, яка:

  • буде збалансованою;
  • дозволить створити накопичувальний ринок.

"Водночас ми повинні не загнати дефіцит пенсійного фонду до захмарних величин і знайти компенсатора. Тому що міністерство фінансів, перш за все, займається грошима. Це не може бути історія про популізм", – сказав Марченко.

Маю особисту мотивацію для створення накопичувальної пенсії. В інших рівних умовах, враховуючи демографічну ситуацію, і те, скільки буде пенсіонерів мого віку і працюючих робітників, то я маю великі сумніви, що зможу розраховувати на солідарну, достойну пенсію,
– відзначив міністр.

Тому Марченко максимально вмотивований створити умови для відповідної системи.

Накопичувальна пенсія зміцнить довіру українців

В Україні, як сказав міністр, потрібно створити ті умови, де громадяни довірятимуть владі та державній політиці: "Якщо ми запровадимо накопичувальну систему, то (українці – 24 канал) довірятимуть тим органам чи інституціям, які адмініструватимуть ці гроші".

Потрібно вкладати гроші у захищені інструменти

Він також зауважив, що на початковому етапі бажано вкладати гроші у найзахищеніші інструменти. Це, перш за все, облігації державної позики. "Немає інших придуманих сценаріїв", – додав Марченко.

Що таке накопичувальна пенсія?

Це перехідний етап, під час якого особи, окрім солідарної пенсії, отримуватимуть другу пенсію – накопичувальну. Зокрема частину внесків українці вже почнуть відкладати на особисті пенсійні рахунки, а частину і надалі платитимуть у загальний Пенсійний фонд.

Повний випуск інтерв'ю з Сергієм Марченком: дивіться відео