Про це свідчить постанова Печерського райсуду Києва від 5 квітня.

У тексті мовиться, що таким чином внаслідок цього заборгованість перед "Приватбанком" на суму понад 372,78 мільйонів гривень.

Слідство стверджує, що "Приватбанк" уклав угоду з НП ТОВ "Океанмаш", ТОВ "Тайлон" , ТОВ "ЕЛ ТІ Груп", ТОВ "Агентство "Новий світ", ТОВ "Фрилайн", ТОВ "Зернопоставки-М", ТОВ "Канделла", ТОВ "ВПФ", ТОВ "Елара", ТОВ "Комунальне обслуговування будинків". Предмет угоди – надання товариствами в заставу корпоративних прав. Поручителем виступило підприємство "Приватофис".

Читайте також: Як Коломойський і акціонери можуть "кинути" Україну з "ПриватБанком": коментар Мінфіну

При цьому в якості застав за всіма позиками були надані частки корпоративних прав на пов'язані між собою компанії. Зазначається, що у той час у власності "Приватофис" перебувало 415 об'єктів нерухомості, проте жоден з яких не виступає заставним майном у кредитних договорах.

За версією слідства, екс-керівництво банку, попри заборону НБУ проводити операції з пов'язаними особами, свідомо надавало кредити, що призвело до розтрати в особливо великих розмірах.

Зазначимо, що суд задовольнив клопотання слідчих ГПУ і наклав арешт на всі 415 об'єктів нерухомості.

До слова, глава НБУ Валерія Гонтарева, яка іде з посади, заявила, що в ніч перед націоналізацією "Приватбанк" вивів понад 16 мільярдів гривень.