Люксембург посів перше місце в рейтингу добробуту домогосподарств серед 28 країн Європейського союзу в 2013 році. Про це свідчать дані Статичного управління Євросоюзу. Відомство вимірює добробут домогосподарств через споживання на душу населення (Actual Individual Consumption), де середній рівень по ЄС прийнятий за 100%.

Згідно з результатами дослідження, індивідуальне споживання в Люксембурзі майже на 40% перевищує середній показник по ЄС, тобто становить близько 140%. Другу сходинку посіла Німеччина (125%), третю - Австрія (119%), четверту - Швеція (118%), а замикає п'ятірку Данія (115%). Крім цього, споживання перевищує середній рівень в Бельгії, Фінляндії, Франції, Великобританії та Нідерландах.

Найнижчий рівень споживання на душу населення серед країн ЄС відзначений в Румунії та Болгарії - 54% і 49% відповідно. У Латвії, Естонії, Угорщини та Хорватії цей показник нижче середнього на 30-40 процентних пунктів.

Як зазначає Євростат, лідируючий в рейтингу Люксембург обганяє за споживанням на душу населення замикаючу перелік Болгарію майже втричі.