Перший тиждень літа розпочався зі зміцнення гривні. Наприкінці травня курс досягав 27 за долар, тепер повернувся до 26,86. 24 канал зібрав прогнози щодо курсу долара на цей тиждень, 1-5 червня.

Зверніть увагу Купувати чи продавати долар: прогнози курсу на червень

Яким буде курс долара цього тижня

За прогнозами "Мінфін" українці зможуть обміняти долар 1-5 червня у банках за таким курсом: 26,5-27,25 гривні за долар. Дещо вужчий прогноз дає Ліга.Фінанси 26,7-27 гривень протягом першого тижня червня.

Як змінювався курс з початку пандемії

На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла, але тепер знову зміцнюється. Станом на 1 червня курс гривні щодо долара НБУ – 26,86.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи, яка лише наростає, гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021: Наслідки пандемії" в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 28,50, а в грудні в обмінниках ми побачимо 30. Уряд же вважає, що протягом року середній курс буде 30, а це означає, що долар таки перевищить цю межу, але наприкінці року гривня зміцнить свої позиції і вернеться до позначки 29,50.

Що впливатиме на курс цього тижня

На курс гривні щодо долара впливатимуть:

  1. Традиційні інтервенції Нацбанку. Щотижня НБУ або викуповує надлишок іноземної валюти, або навпаки продає, щоб заповнити дефіцит. У березні Нацбанк продав понад 2 мільярди для стабілізації гривні і, за словами міністра фінансів Марченка, це вберегло гривню від курсу 35-40 за долар. Наразі є надлишок долару, а ринку і Нацбанк навпаки викуповує. Це не дасть гривні зміцнитися.
  2. Аукціони ОВДП Нацбанк проводить щотижня, залучаючи гроші інвесторів. Через прийдешню угоду з МВФ, можуть знизити прибутковість ОВДП і навпаки залучити більше інвесторів. Це позитивно вплине на гривню. Аукціон відбудеться 2 червня.
  3. Підписання угоди з МВФ має відбутися цієї п'ятниці 5 червня. Позитивні новини про співпрацю України з МВФ завжди зміцнюють національну валюту.

Важливо Чому долар падає: прогнози для України

Крім того, на гривню впливатимуть спекуляції на ринку. А також важливим є те, що це початок тижня, і бізнеси починають новий звітний період, через що не роблять значних коливань на ринку.