Про це в ефірі авторської програми Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі розповів голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він зазначив, що відповідне рішення було принциповою позицією.

Зверніть увагу У "Слузі народу" кажуть, що закон про збільшення податків у 2022 додасть бюджету 20 мільярдів

"Ми вважаємо, що це (спрощений податок – 24 канал) абсолютно корупційна пільга, яка була надана протягом минулого скликання", – сказав Данило Гетманцев.

За його словами, корупційність полягає у тому, що єдиний податок IV групи сплачується виходячи від обсягу земель, які обробляють.

Є логіка, тому що ти можеш визначити, що, наприклад, гектар повинен приносити такий дохід і 300 гривень від цього доходу бере місцевий бюджет. А птахівництво не залежить від землі, на якій стоїть фабрика. Дохід формується по-іншому.

Данило Гетманцев

Голова податкового комітету Верховної Ради

Переведення на загальну систему оподаткування

Гетманцев пояснив, що на відповідних підприємствах землю не обробляють. Натомість при 62 мільярдах доходу галузь сплатила 17 мільйонів у 2020 році.

"Це ж абсолютна корупційна річ при тому, що виробники курятини в нашій державі – це потужні світові гіганти. Ця поправка стосується і яйця, і курки. Ми перевели їх на загальну систему оподаткування", – сказав голова податкового комітету Верховної Ради.

Наразі ми можемо говорити, що з 1 січня їм треба переходити на загальну систему оподаткування. Це абсолютно правильна річ. Я завжди стояв на позиції ліквідації корупційних пільг.

Данило Гетманцев

Голова податкового комітету Верховної Ради

Птахівництву доведеться платити податок на прибуток

  • Птахівництво перевели на загальну систему оподаткування у 18% з прибутку податковим законом №5600. Це сталося попри спроби залишити його на "спрощенці".
  • Верховна Рада проголосувала за редакцію закону, мовиться про правку №117, яка передбачає зміни до категорій бізнесу, який не може перебувати на спрощеній системі оподаткування.
  • Ставка податку для платників єдиного податку IV групи з одного гектара сільськогосподарських угідь – з 0,95% збільшується до 50%.