До Зеленського звернулись фракції "Батьківщина", "Радикальна партія", "Народний фронт" та "Самопоміч" під час пленарного засідання Верховної Ради 23 квітня.

Читайте також: Вибори президента України-2019: якими будуть перші сто днів Зеленського

Усі фракції наголошують, що необхідно ухвалити закон про імпічмент, який змусить президента, незалежно від прізвища, бути відповідальним перед народом.

У цьому контексті лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк зазначив, що президент – не монарх, а слуга українського народу, тому у найперше потрібно зняти недоторканність з народних депутатів і самого глави держави. Також нардеп додав, що від Зеленського очікують скасування формули "Роттердам+", прозорого оборонного бюджету та безпеки, у тому числі енергетичної.

Голова фракцій "Народний фронт" Максим Бурбак заявив, що 21 квітня Україна обрала нового президента і його основне завдання – повернути окуповані території Донбасу, Криму та захистити країну від російської агресії. Окрім того, Зеленський має продовжувати курс країни на ЄС і НАТО, адже таким є вибір народу.

Президент, уряд і парламент мають разом працювати задля успіху країни. Очікуємо почути від нового президента про заплановані кроки на перші сто днів, перший рік і на весь термін. Тепер Україна як ніколи потребує чесності і реалізму,
– наголосив Бурбак.

Читайте також: У Зеленського розповіли, як будуть боротися з корупцією в Україні

Водночас, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко закликав Зеленського нарешті припинити "епоху бідності" – підняти зарплати, пенсії та знизити тарифи.

"Коли нова команда каже, що президент за це не відповідальний, то хочу нагадати, що президент може скасовувати рішення уряду. І саме Порошенко підписав рішення про угоду МВФ. Ми звертаємося до нового президента, негайно переглянути угоду з МВФ і скасувати рішення уряду про підвищення тарифів", – додав радикал.

Представник фракції "Батьківщина" Андрій Кожем’якін підкреслив, що від Зеленського наразі чекають справжніх ґрунтовних змін.

"Від нового президента і нас з вами залежить, чи будуть вони поверховими і чи призведуть до глобальних змін у майбутньому", – підсумував він.


Що обіцяє зробити Зеленський на посаді президента

Які офіційні результати виборів президента?В Україні завершився другий тур виборів президента України. ЦВК вже підрахувала 99,92% голосів – Володимир Зеленський наразі отримав 73,23% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%. Тому, відрив між кандидатами – понад 48%. Ще 2.31% виборчих бюлетенів ЦВК визнала недійсними по Україні.