За даними національного регулятора, у вівторок, 14 квітня, вартість одного долара становить 27 гривень 4 копійки. Це на 16 копійок менше, ніж у попередній банківський день. Зауважимо, що 13 квітня один долар коштував 27 гривень і 20 копійок.

​Варто прочитати Нацбанк виступив проти додаткового друку гривні для покриття дефіциту бюджету: Це шлях у нікуди

Євро впало у ціні менше за долар. За добу європейська валюта подешевшала на 3 копійки. Тепер ціна євро становить 29 гривень 53 копійки.

Чому гривня дешевшає відносно долара?Курс долара відносно гривні наразі визначає ринок, тобто – попит і пропозиція на валютному ринку. Простими словами – потреба у валюті та її продаж від різних учасників ринку. Потреба у валюті нерівномірна.

Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується.

Вартість валюти на міжбанку:

  • долар – у межах 26,98 – 27,02 гривні;
  • євро – у межах 29,49 – 29,47 гривні.

Вартість валюти в обмінниках:

  • В обмінниках за долар доведеться заплатити 27 гривень 6 копійок, а продати – за 27 гривень 20 копійок.
  • Курс євро в обмінниках: 29 гривень 36 копійок купівля, 29 гривень 45 копійок – продаж.

Важливо! Експерти прогнозують, що гривня продовжуватиме падати, однак не варто чекати долара по 30 гривень. НБУ ще має інструменти для стримування курсу. Та все це залежатиме від подальшої ситуації з цінами на нафту, коронавірусом та фондовими ринками. Якщо фінансова криза настане, то це може обвалити гривню.

Як змінювався середньорічний курс долара
Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу