Про це пише UBR.

Як розповів професор, доктор економічних наук Олексій Плотников, падіння гривні в останні дні серпня є першим свідченням того, що національна валюта і далі слабшатиме.

Читайте також: Історичний максимум: на рахунках Держказначейства рекордно зросли кошти

"Ілюзія стабільності розвіялася. Уряду вигідно, щоб гривня слабшала, оскільки на цей рік закладено курс 27,2 гривні за долар", – сказав він.

Експерт додав, що країна ще не вийшла з кризи. До того ж основні джерела надходження валюти в Україну не демонструють позитивної динаміки.

Тим часом економічний експерт Всеволод Степанюк нагадав, що 40% українського експорту становить аграрна продукція (в основному зернові і олійні культури, а також продукти їх переробки).

"Аграрії почали продавати свій врожай при курсі 25,5 гривні за долар, тобто тепер вони втрачають 1,5 гривні на кожному доларі в курсовій різниці. Природно, вони зацікавлені у "вирівнюванні" курсу", – пояснив Степанюк.

Він також висловив думку, що влітку гривня зміцнилася завдяки продажу валюти населенням.

Читайте також: Фальшиві гроші: стало відомо, які купюри найчастіше підробляють в Україні

Громадяни здавали валюту активніше, ніж у минулому році. Наприклад, у травні продаж валюти населенням перевищив покупку на 500 мільйонів доларів, в червні – на 400 мільйонів доларів, у липні – 350 мільйонів доларів,
– розповів експерт.

Степанюк додав, що восени необхідність платити за опалення та інші компослуги знову змусить українців залазити в свої заначки і тим самим трохи пригальмувати падіння гривні.

За словами експерта, якщо раніше населення скуповувало валюту, що справляло значний тиск на гривню, то тепер картина прямо протилежна. Це свідчить про те, що "подушка безпеки" потроху зникає. А колишні накопичення проїдаються.

Тому фінансисти очікують, що до кінця року курс опуститься до позначки 27,2 гривні за долар, як запланував уряд, або навіть 27,5-28,5 гривні за долар. Проте вище 30 гривень за долар курс навряд чи просяде.