Офіційний курс долара та євро на 10 серпня

У понеділок за один американський долар доведеться викласти 27,65 гривні. Це на 3 копійки менше, аніж було попереднього банківського дня – у п'ятницю, 7 серпня. Про це мовиться на сайті НБУ.

Радимо ознайомитися Як долар став світовою резервною валютою: цікаві факти

Щодо євро, то воно також трохи впало в ціні. Якщо порівнювати з курсом на 7 серпня, європейська валюта подешевшала на 12 копійок. Отже, 10 серпня вона коштуватиме 32,68 гривні за одиницю.

Зауважимо, що з кінця лютого та аж до квітня відбулося значне зростання як американської, так і європейської валют. На це вплинула низка факторів, передусім поширення коронавірусу у світі. У підсумку виникли проблеми з потраплянням до України готівки, тож через перевагу попиту над пропозицією вона дорожчала дуже швидко. Також дала про себе знати відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією.

У квітні долар і євро з певними коливаннями здебільшого йшли донизу. Зрештою наприкінці місяця американська валюта опустилася нижче за 27 гривень за одиницю, а європейська – нижче за 29 гривень.

Новий стрибок угору відбувся у травні, потім можна було спостерігати певні коливання, в липні та на початку серпня зростання валюти продовжилось. Так, за цей час американська валюта подолала позначку у 27 гривень і нижче за 26,6 гривні за одиницю не опускалася. Крім того, кілька разів навіть ледь не піднялася до 28 гривень.

Євро, зі свого боку, в червні то додало позначку у 30 гривень, то трохи опускалося. На початку липня європейська валюта почала коштувати більше за 30 гривень, в середині місяця – більше за 31 гривню, а 23 числа подолала показник в 32 гривні за одиницю та відтоді нижче не опускалася. А 6 серпня євро майже перетнуло позначку в 33 гривні – його курс становив 32,9 гривні за одиницю.

На початку 2020 року мінімальна вартість долара складала 23,68 гривні. А за один євро треба було викласти 26,4 – 26,5 гривні. У Бюджеті – 2020 закладено прогноз курсу долара на рівні 27 гривень.

Зверніть увагу Що буде з гривнею до кінця 2020: прогноз від інвесткомпаній

Курс долара та євро в обмінниках, на міжбанку та "чорному" ринку

В українських обмінниках ціна валюти традиційно відрізняється від тієї, яку офіційно заклав НБУ. Так, 7 серпня українці долар у середньому купували за 27,75 гривні. А обміняти в банках "зеленого" можна було за 27,55 гривні. Євро, зі свого боку, банки купували за 32,36 гривні, а продавали вони європейську валюту за 32,85 гривні.

Якою є ситуація з валютою на міжбанку

7 серпня середні курси валют на міжбанку були такими:

  • долар США – 27,63 – 27,65 гривні;
  • євро – 32,66 – 32,68 гривні.

На "чорному" ринку долар торгували за 27,59 – 27,67 гривні, а євро – за 32,51 – 32,6 гривні​.

До теми Готівковий курс валют 7 серпня: гривня дорожчає перед вихідними

Чому курс гривні "стрибає"

Курс гривні в Україні – гнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції.

Щодо стрибків долара, то НБУ зазвичай пояснює їх сезонністю гривні, оскільки Україна – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту, то це провокує попит, а отже і зростання курсу.

Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, і курс знижується.

Детальніше Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити

статистика курсу валют в Україні з 1996 до 2019 року
Статистика курсу долара в Україні з 1996 по 2019 рік / Інфографіка 24 каналу