Чому головний релігійний орган заборонив криптовалюту

Головний релігійний орган Індонезії – Рада улемів заборонила криптовалюту, оскільки вона має елементи невизначеності, азарту і шкоди. Цікавим є те, що рада може змінити своє рішення, якщо цифровий актив відповідатиме принципам шаріату і покаже явну вигоду.

Читайте також Ціна біткойна може злетіти до 150 тисяч доларів: на який фактор варто звернути увагу

Зауважимо, що рішення головного релігійного органу не зупинить операції з криптовалютою й фактично владою Індонезії вони не заборонені, але це може відлякати багатьох мусульман від інвестицій у галузь, вважає видання Bloomberg.

Позиція Ради улемів може не збігатися з думкою релігійних лідерів інших ісламських країн. ОАЕ дозволили торгівлю криптовалютами у вільній зоні Дубая, тоді як Бахрейн підтримує криптоактиви з 2019 року.

Світська влада країни раніше підтримувала цифрові валюти. Тож вона дозволила інвестувати в них та навіть просувала ідею створення криптобіржі. Проте використання криптовалют як засобу обігу поки не розглядається.

Показовим є те, що за перші січень – травень 2021 обсяг транзакцій у криптовалюті в Індонезії сягнув 26 мільярдів доларів.