Чому рейтинг "Укрзалізниці" підвищили

На думку агентства S&P, випуск облігацій дозволить "Укрзалізниці" суттєво покращити ліквідність та ефективно управляти кредитним портфелем, зокрема здійснювати виплати за фінансовими зобов’язаннями протягом 2021 – 2022 років, попри постійне перебування в умовах нестабільного робочого середовища та значні інвестиційні потреби.

Читайте також Як Укрпошті вдалось скоротити свої збитки на десяток мільйонів гривень

Виконуючий обов'язки голови правління "Укрзалізниці" Іван Юрик відмітив, що ще одне провідне рейтингове агентство (Standard&Poors) підтвердило правильний вектор розвитку компанії.

Такий висновок – важливий показник діяльності "Укрзалізниці", що додає інвесторам упевненості в стабільності компанії,
– розповів Юрик.

Що означає кредитний рейтинг рівня "CCC+"

Клас "С" вказує на те, що платоспроможність емітента надто залежить від внутрішньоекономічної ситуації. Рівень "ССС+" означає, що існує вірогідність дефолту за борговими зобов'язаннями позичальника. Своєчасність і обсяг виплати відсотків та основної суми за борговими зобов'язаннями значною мірою залежать від комерційних, фінансових та економічних умов.

Прибутковий II квартал

За результатами II кварталу (квітень – червень) 2021 року прибуток "Укрзалізниці" склала 227,4 мільйона гривень, що стало досить показовим проти збитків у 1,8 мільярда гривень у I кварталі.

До теми Укрзалізниця більше не збиткова: скільки заробило підприємство за II квартал

Зауважте, що згідно з аналітикою видання "Марлін" АТ "Укрзалізниця" було найзбитковішим, серед 15 держкомпаній. Детальніше про те, які ще компанії виявились збитковими за результатами січня – травня 2021 року, читай в іншому матеріалі Економіки 24.

Скільки "Укрзалізниця" повинна повернути у найближчі роки

Як раніше розповідав ексголова "Укрзалізниці" Володимир Жмак в інтерв'ю виданню Mind, "Укрзалізниця" повинна повернути:

  • у 2021 році – майже 300 мільйонів доларів кредитів,
  • у 2023 році – майже 600 мільйонів доларів.