Програма "повертайся та залишайся", якої стосується законопроєкт, також покликана зупинити тих, хто прагне покинути Україну у пошуках кращої долі, повідомили в Офісі Президента.

До теми: У Польщі порахували кількість українських заробітчан

Умови кредитів для бізнесу

Перший етап реалізації програми – забезпечення доступних кредитів для власної справи під 5%, 7% та 9%. Програма призначена для тих, хто хоче розпочати або розширити власний бізнес, сказав у відеозверненні сам Зеленський.

Прем'єр Олексій Гончарук заявив, що програма доступних кредитів для бізнесу запрацює вже з 1 лютого 2020 року. Натомість в ОПУ підкреслили, що програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу та створити тисячі робочих місць у 2020 році. Більш конкретну дату не уточнюється.

Відомо, що державна програма підтримки малого та середнього бізнесу дасть змогу отримати кредит від держави на суму до 1,5 мільйона гривень. Ціллю кредитування буде підтримка створення або розвитку бізнесу малих підприємців.

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про доступні державні кредити для бізнесу у вівторок, 21 січня. Тиждень перед цим, 14 січня, відповідний документ більшістю голосів ухвалила Верховна Рада України.

Програма з кредитами працюватиме так:

Сума кредиту – 1,5 мільйона гривень на 5 років.

Ставки такі:

  • 5% для діючого або нового бізнесу, який створить щонайменше 2 робочих місця;
  • 7% – для нового бізнесу або діючого з виторгом до 25 мільйонів гривень, який не створює нові робочі місця. Але якщо Ви наймаєте нового працівника, за кожного ставка знижуватиметься на 0,5%;
  • 9% – для тих, хто вже працює, має виторг від 25 до 50 мільйонів і хоче розширити власну справу.

кредит на бізнес від держави інфографіка 24 канал
Як отримати кредит на бізнес від держави / Інфографіка 24 канал

Хто може взяти участь в програмі?

Український прем’єр Олексій Гончарук повідомив, що для участі в програмі потрібно:

  • Бізнес-план;
  • Позитивна фінансово-кредитна репутація;
  • Платіжна дисципліна.

Важливо: стартапи можуть брати участь від початку своєї діяльності, а діючий бізнес – має працювати щонайменше 12 місяців.

Він уточнив, що сам учасник програми інвестуватиме 20% власних коштів від усіх витрат.

Сфери діяльності – різні: енергетика, освіта, охорона здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги чи будь-які інші послуги.

Кожен бажаючий може заповнити заявку для участі на сайті: smeprogram.guf.gov.ua.