Кредиту від МВФ, схоже, таки не буде – уряд відмовився виконувати ключову вимогу іноземних інвесторів, які наполягали на запровадженні єдиної вартості газу в Україні і для промисловості, і для населення. Сьогодні стало відомо, що Кабмін на таємному засіданні ухвалив продовжувати платити облгазам дотації, що роблять газ для населення дешевшим.

Дуже коротко – чому МВФ вимагало припинити таку практику. Все для того, аби унеможливити оборудки у цій царені. Зокрема, власники приватних облгазів, яких важко проконтролювати, маніпулюють цифрами: газ для населення насправді продають підприємствам, натомість вимагають від держави за ті обсяги компенсацій, бо начебто ж постачали той газ населенню за заниженою ціною. Це лише одна з можливих оборудок. Але ж є іще й субсидії, що їх без ліку виписують усім хто попросить – вони також значно спустошують державний бюджет.

Отже, аби подолати ці корупційні явища МВФ й вимагало зробити ціну на газ однаковою для всіх – утім, це призвело б до здорожчання комунальних послуг й відповідного до падіння рейтингу Володимира Гройсмана, який мав би ухвалити це болюче, але конче потрібне для економіки рішення.

Утім, складається таке враження, що чинний прем'єр збирається балотуватися в президенти – нічим іншим не можна пояснити його відмову підвищувати вартість газу для населення. Мені дивно, що Гройсман настільки ризиковий пан – адже, без кредита від МВФ гривня може просто обвалитися й у цьому будуть винуватити саме прем'єра, який своєю відмовою підвищувати вартість газу поставить хрест на співпраці з МВФ.

Звісно, є і іще одна – конспірологічна – теорія, яка пояснює, нащо прем’єру зривати співпрацю з МВФ, що неминуче призведе до знецінення гривні. Але вірити в цю теорію я не хочу, бо мені дуже сумно від думки, що чинний прем'єр ладен обвалити економіку своєї країни заради того, аби поховати під її уламками рейтинги чинного президента... Ні-ні, бути цього не може!

Читайте також: Ціна на газ в Україні може не зрости у жовтні: міністр пояснив причину