Розвинені країни і країни, що розвиваються хочуть почути від Євросоюзу запевнення в тому, що він зробить все, щоб стримати наслідки кризи.

Але міністри фінансів і глави центробанків G20 навряд чи домовляться про деталі розширення грошової бази МВФ, перш ніж на наступному тижні відбудуться переговори лідерів Євросоюзу щодо планів фінансового захисту.

"Вкрай малоймовірно, що G20 досягне конкретної угоди про фінансування МВФ в цьому місяці, - сказав представник блоку. - Неможливо, щоб рішення про ресурси МВФ з'явилося раніше, ніж єврозона домовиться про свій власний захист".

МВФ хоче більше, ніж удвічі збільшити свої ресурси за допомогою залучення додаткових 600 мільярдів доларів, щоб допомагати країнам справлятися з наслідками боргової кризи, але деякі країни, такі як США і Канада, виступають проти цього плану.

Багато держав за межами єврозони кажуть, що регіон повинен в першу чергу вкласти більше своїх власних грошей, щоб обмежити поширення кризи, наприклад об'єднати кошти обох фондів допомоги, які в цьому випадку становитимуть приблизно 750 мільярдів євро.

Аналітики також вважають, що шанси на значний прогрес на засіданні G20 невеликі, враховуючи те, з якою швидкістю досі йшли переговори в ЄС. "Все обертається навколо Греції, кризи єврозони і обмеження наслідків цього, - сказав Ніл Шерінг з Capital Economics. - Планка очікувань дуже низька".