Всі діти отримають відсоток від видобутку надр 

Зеленський розповів, що перше питання – це надра України та їх використання. Довгий час ця галузь асоціювалась виключно з корупцією і незаконним видобутком. Останні 2 роки уряд прагне запроваджувати зміни, які стануть точкою неповернення до такої ситуації.

Читайте також Всі, хто не хочуть в Україні чистого неба, мають бачити небо в клітинку, – Зеленський 

Ми робимо все, щоб надра працювали на наші майбутні покоління, серед іншого, були основою для запровадження економічного паспорта українця, коли кожна наша дитина буде отримувати відсоток від видобутку надр і зможе використовувати ці кошти на освіту, навчання в Україні,
– зауважив Зеленський.

Нагадаємо! Ще в середині березня поточного року, у відеозверненні Володимир Зеленський розповів, що українці до досягнення 18 років, зможуть отримувати кошти від користування та видобутку надр країни. Кошти згідно, з задумом президента, будуть накопичуватись на їх персональному депозитному рахунку в банку, які потім вони зможуть використати для оплати навчання.

Аудит надр та їх користувачів

За рішенням РНБО, почався повний аудит усіх надр та їхніх користувачів, зокрема пошук і скасування незаконно отриманих дозволів і так званих "сплячих" ліцензій. Доступною всім стала геологічна інформація, а спецдозвіл на видобуток надр сьогодні можна придбати на відкритому аукціоні, розповів Зеленський під час форуму. 

Трансляція Всеукраїнського форуму "Україна 30. Екологія"