Брак піввагонів, в тому числі для потреб металургів, викликана проблемами в управлінні "Укрзалізниці" (УЗ). Про це заявив народний депутат України, голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

"Ті вагони, які є, розподіляються неефективно. Але це тільки перша частина проблеми. Друга частина проблеми в тому, що вагонів не вистачає", – зазначив Галасюк.

За його словами, щоб вирішити питання браку вагонів, необхідні інвестиційні ресурси.

"Де взяти гроші? Ми говоримо, що їх потрібно брати не за рахунок підвищення тарифів. Кожен громадянин розуміє, що це таке – ці підвищення тарифів лягають в ціні продукції. Треба робити корпоратизацію "Укрзалізниці", 10% (акцій – Ред.) продати стратегічному інвесторові, залучити надійного міжнародного партнера. На ці гроші розвивати УЗ і допомагати реальному сектору і промисловості нормально працювати", – пояснив Галасюк.

Нагадаємо, раніше представники гірничо-металургійного комплексу України неодноразово наголошували на тому, що забезпечення їх перевезень здійснюється "Укрзалізницею" за "залишковим принципом". За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, новому керівництву УЗ поставлена задача розібратися в системі розподілу вантажних вагонів і ліквідувати корупційну складову в цьому процесі.