У зв’язку з цим глава Фонду Світлана Рекрут просить у президента скликати РНБО через загрозу державного масштабу, що виникла в економічній сфері. Про відновлення Конституційним судом справи 4-річної давнини повідомляє "Новое время" з посиланням на лист Рекрут.

Дивіться також Справа Суркісів і "Приватбанку": Верховний суд ухвалив рішення на користь України

У листі, зокрема, йдеться про те, що "задоволення КСУ подання в повному обсязі може миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків"

Відтак, наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні матимуть "катастрофічний характер" для діяльності Фонду, Кабінету міністрів, Національного банку та стабільності всієї фінансової системи України.

Чим загрожує задоволення позову з боку КСУ:

  • Воно унеможливить вивід неплатоспроможних банків з ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків;
  • скасує вимоги до пов’язаних з неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди (збитку) банку і його кредиторам;
  • унеможливить виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках діючих міжнародних програм і меморандумів.

Що цьому передувало:

  • У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку" ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
  • Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.
  • 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.
  • Втім, вже у вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.