"Схоже, уряд усвідомив, що він опинився в тупиковій ситуації - рецесія економіки, дефіцит бюджету, відсутність вагомих підстав для зростання доходів скарбниці. Саме з цим пов'язана заява Азарова про те, що влада готова піти на диференційоване підвищення тарифів на компослуги заради продовження співпраці з МВФ", - повідомив Іван Надєїн.

Експерт додав, що комунальні послуги, швидше за все, подорожчають найближчим часом, тому що МВФ повірить тільки в прийняті рішення, а не в обіцянки. І почнуть з найбільш забезпечених верств населення.

"Реформи проходять виключно на папері. Проблему дорогих імпортних енергоресурсів досі не вирішили. Заміщення російського газу іншими видами палива якщо і відбувається, то дуже повільно. Дві державні програми - з енергоефективності та з реформування ЖКГ, де-факто провалені, вони не фінансуються . На цьому тлі складно очікувати якогось якісного ривка і, на перший погляд, найпростіше почати вирішення проблем з підвищення тарифів", - пояснив Надєїн.

"Заборгованість населення за підсумками листопада 2012 перевищила 11,6 млрд гривень, при цьому з початком осені вона щомісяця зростає на 10-12%. Про що це говорить? Про те, що у людей немає грошей, і підвищення тарифів обернеться зростанням неплатежів", - прогнозує він.

На його думку, єдиним виходом зі ситуації може стати комплексна реформа житлово-комунального сектора.

"У цій реформі, підвищення тарифів - лише один з елементів, далеко не ключовий. Адже на модернізацію ЖКГ необхідно 700 млрд гривень, а таких коштів зібрати з населення неможливо", - підсумував Надєїн.

Нагадаємо, голова Нацкомпослуг Валерій Саратов вважає, що підвищення тарифів на теплову енергію та водопостачання вигідне для бідних, тому що вирішить проблему соціальної справедливості.