Експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук в ефірі ранкової програми на 24 каналі пояснив, що пом'якшення полягають насамперед у тому, що надається можливість не накладати відповідні санкції, у вигляді штрафів або пені, на заборгованість, яка виникла продовж дії карантину.

Більше про це Комуналка, ЄСВ, штрафи: як змінили виплати на час карантину

"Держава пішла на зустріч громадянам, які могли опинитись у певних складних життєвих обставинах, які зумовлюють витрату коштів на щось інше", – сказав Нікончук.

На які послуги розповсюджуються пом'якшення

Експерт зазначив, що житлово-комунальні послуги діляться на дві великі групи:

  1. Житлова послуга – послуга з управління багатоквартирним будинком
  2. Плеяда комунальних послуг – постачання теплової енергії (гарячої та холодної води), постачання електричної енергії, газу та вивезення твердих побутових відходів.

"Що робити людям, які проживають в об'єднанні співвласників багатоквартирного будинку? Тут треба наголосити, що таке пом'якшення діє лише там, де йдеться про прямі договори з постачальниками послуг", – додав експерт з питань ЖКГ.

Комунальники вимагають сплатити послуги: що робити

Він наголосив, якщо до людини прийшли контролери і вимагають сплатити комунальні послуги, погрожуючи відключенням, то необхідно звернутись до територіального відділення Держпродспоживслужби або в орган місцевого самоврядування.

Довідка. З початку карантину безробітних в Україні побільшало на 127 тисяч. Однак це лише офіційні дані про тих, хто звернувся за допомогою по безробіттю з початку карантину.

Як вплинув карантин на фінанси українців інфографіка 24 канал
Як вплинув карантин на фінанси українців / Інфографіка 24 каналу