Він зазначив, що зараз транш від МВФ дуже потрібен Україні для того, аби продовжити проактивну політику з державним боргом. Це допоможе відмовитись від грошової допомоги МВФ у майбутньому.

Читайте інтерв'ю Нам буде дуже складно і з кредитами МВФ, і без: ексклюзивне інтерв'ю з Гетманцевим

► За його словами, насамперед потрібно зменшити обсяг державного боргу.

"Це вже відбувається. Ми говорили про те, що до 2024 року можна буде зменшити аж до 40% з 50%, які були наприкінці 2019 року", – зауважив голова комітету Ради.

► Також Україна, як ствердив Гетманцев, повинна здешевити борг.

"Той дорогий борг, який брали усі ці 4 роки, потрібно змінити на дешевший і замінити короткий борг на довгий", – сказав Гетманцев.

Він наголосив, що цей крок варто зробити в середньостроковій перспективі.

Тобто за 2-3 роки маємо реструктуризувати власний борг, а також збільшити гривневу частину цього боргу. Натомість зменшити доларову. Це можна зробити лише за стабільності гривні,
– зауважив голова комітету.

Гетманцев розповів, що якщо Україна виконає ці задачі, то можна буде взагалі відмовитися від програм МВФ. Однак зробити це не шляхом дефолту чи реструктуризації, а виконати свої зобов'язання перед іноземними кредиторами.

"При цьому зберегти гідність, гроші громадян та уникнути негативних наслідків. Ми на це розраховуємо, це є в наших планах роботи з державним боргом", – сказав Гетманцев.

Він додав, що передумовою цього плану є прийняття "антиколомойського" закону.

Що відомо про транш від МВФ?У грудні 2019 року МВФ попередньо узгодив програму фінансування України на 5,5 мільярда доларів на 3 роки. Гроші обіцяли перерахувати після того, як Україна виконає дві вимоги: ухвалить закон про ринок землі та банківський закон – так званий "антиколомойський".

Верховна Рада 30 березня у першому читанні ухвалила "антиколомойський" законопроєкт. У ніч на 31 березня нардепи проголосували за закон про ринок землі у першому читанні.

Інтерв'ю з Данилом Гетманцевим у програмі "Перехресний допит": відео