Таку заяву зробив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає "Обозреватель".

Читайте також: Майбутнє за сучасними видами транспорту, – Омелян про Hyperloop

"Перша поїздка на Hyperloop у світі повинна відбутися в Абу-Дабі в 2020 році під час всесвітньої виставки. Оптимістичний сценарій для України – 2023-2025 роки. Наша ідея – поєднати Балтику та Чорне море. Бачимо величезний потенціал у цьому напрямку", – підкреслив посадовець.

За його словами, Hyperloop Transportation Technologies, з якою підписано угоду, бачить окупність через 12 років.

"Це крута штука, тому що залізниця не окуповується ніколи. Залізнична інфраструктура завжди будувалася державою за державні гроші, а потім перебували різні формати. Концесійна залізниця працює в США, але повірте, там дуже багато державних коштів", – резюмував Омелян.

Нагадаємо, 22 лютого очільник Мінінфраструктури Володимир Омелян заявив, що українські компанії розроблятимуть власну швидкісну залізницю за технологією Hyperloop.

Що таке Hyperloop? Це надшвидкісна транспортна система. У ній пасажири пересуватимуться у спеціальних капсулах у вакуумній трубі. Швидкість руху – до 1200 кілометрів на годину. Концепція Hyperloop була опублікована Ілоном Маском у серпні 2013 року. 11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop.