Падіння курсу долара і зміцнення гривні обумовлюється чотирма зовнішніми сприятливими економічними факторами:

Читайте також: Чому падає долар і що буде далі: пояснення економістів

1) підвищенням світових цін на одні з основних товарів українського експорту: руду і зерно;
2) збільшення в Україні обсягів іноземної валюти і, як наслідок, падіння її вартості;
3) повернення в Україну значної маси офшорних грошей для оплати олігархами виборчих кампаній своїм кандидатам у народні обранці;
4) падіння цін на газ, що закуповується Україною за валюту в Європейському Союзі.

Що відбувається з доларом?Курс долара щодо гривні з 28,33 у середині січня 2019-го опустився нижче позначки у 26 гривень на початку липня. В кінці липня долар став коштувати вже 25 гривень.

Але на осінь за прогнозами експертів курс долара "повернеться" до 27-28 гривень.

Крім цього, існує рукотворний фактор зміцнення гривні з боку Національного банку України з вилучення "зайвих" грошей з економіки країни.

НБУ випустив депозитні сертифікати і продав їх комерційним банкам зі ставкою в розмірі 17,5%. При тому, що в більшості пострадянських країн ставка становить 4-7%. Після подолання курсом позначки 26 гривень залишки на кореспондентських рахунках комерційних банків скоротилися з 51 мільярда гривень до 37 мільярдів, а для підтримки ліквідності фінансової системи потрібно близько 60 мільярдів.

Читайте також: Курс долара у серпні: чи буде менше 25

НБУ погасив депозитні сертифікати комерційним банкам на суму 107 мільярдів гривень і випустив нові депозитні сертифікати на 126 мільярдів. При цьому, НБУ вилучив з обігу 19 мільярдів. Таким чином НБУ створює рукотворний дефіцит гривні на фінансовому ринку. При цьому гривня не надходить в реальний сектор економіки у вигляді кредитів.

Однак така рукотворна економічна політика не може довго тривати. При невеликій зміні зовнішньоекономічної кон'юктури, в умовах неробочої і нестабільної економіки, всі ці схеми з дефіцитом гривні і профіцитом спекулятивної валюти можуть звалитися і курс гривні різко впаде,
– зазначила експерт.

Коли може статися падіння курсу гривні? Можливо, вже восени, у вересні-жовтні поточного року, після зміни економічної і політичної кон'юктури, гривня може істотно впасти щодо іноземних валют.

Читайте також: Що буде з курсом долара восени 2019-го: прогноз експерта