Джерело: PavlovskyNEWS

Голова фінансової ради зазначив, що 2021 року Україна має виплатити МВФ борг в 1,7 мільярда доларів.

Читайте також: ЄС працює над тим, щоб Україна отримала 600 мільйонів євро допомоги

Деталі про співпрацю з МВФ

Гетманцев повідомив, що країна може погасити борги за 2021 рік не тільки перед МВФ, але й перед іншими кредиторами. Для цього треба укласти нову програму співпраці, яка значно полегшить ділові відносини.

За словами голови фінансової ради, нова програма – це не тільки джерело погашення кредитів, але й сигнал інвесторам, які зможуть купувати цінні українські папери під менший відсоток.

Перший борговий платіж у розмірі 1,7 мільярда доларів МВФ має відбутися 4 лютого.

Гетманцев стверджує, що вже через 3 – 4 роки Україна зможе повністю відмовитися від міжнародного кредитування, але поки що має виплатити борги за 2021 рік.

У якому разі Україна продовжить співпрацю з МВФ

  • Скасування антикорупційних реформ у Україні погіршило відносини з МВФ. В результаті другий і третій транші країна досі не отримала.
  • Україна, підписавши меморандум, взяла на себе зобов'язання щодо тарифів на ринку природного газу. Через рішення Кабміну по тарифах на газ, у МВФ висловили занепокоєння.
  • Перемовини з Україною та МВФ щодо продовження співпраці тривають. Ще 7 – 10 днів МВФ продовжуватиме свою роботу в Україні. Подальше рішення Фонду залежатиме від перемовин з нашою державою.