Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Олександр Леонов.

Читайте також: Як економити газ і тепло: 20 доступних способів

За його словами, в Україні зараз достатньо високі ціни на газ і електроенергію. Хоча й нижче європейських, але близькі до ринкових. Але коли буде запроваджено газовий ринок, то це суттєво зменшить корупційні ризики і вплине на ціну.

Передумови для створення газового ринку вже є. На наш ринок заходять трейдери з ЄС. Але цей газ можуть купувати поки підприємці. Треба знайти механізм, щоб і населення мало таку можливість – обирати постачальника газу. І тоді б ціна на газ могла б знизитися, тому що буде конкуренція за споживача,
– наголошує Леонов.

Читайте також: На скільки подорожчає газ в Україні: прогнози експертів

При цьому, на переконання політолога, президентські вибори не впливають на те, що підвищення газу відклали. Прем’єр Гройсман, швидше за все, не братиме участі. А до парламентських виборів тарифи на газ все одно доведеться підвищити.

Ціну на газ можуть підвищити через місяць або кілька місяців. Гройсману без цього буде складно викручуватися. Тому що ціна на газ не повинна бути збитковою. А Україні в 2019 році треба повертати великі борги, які брали ще уряди Тимошенко і Азарова – причому під великі відсотки. І без допомоги МВФ зробити це складно. А Фонд наполягає на підвищенні ціни на газ, і тоді ми зможемо отримати транш,
– підкреслив Олександр Леонов.

Нагадаємо, 28 вересня Кабінет міністрів України на своєму засіданні продовжив дію спеціальних зобов'язань з (PSO) продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною до 18 жовтня. Це означає, що вартість газу для українців зросте не 1 жовтня, як передбачалося раніше, а 18. З 1 жовтня 2018 року в Україні на майже 10% зростуть ціни на газ для промисловості.

Що вимагає МВФ від України? Головною умовою отримання нового траншу від МВФ – є вирівнювання ціни на газ ціни для побутових і непобутових споживачів і збалансування держбюджету України, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП. Ще однією важливою умовою отримання траншу було створення Антикорупційного суду. Яку Україна формально виконала.