Таку думку висловив секретар Ради нацiональної безпеки та оборони Андрiй Клюєв в iнтерв'ю Euronews, повідомляє прес-служба РНБО.

Клюєв зазначив, що енергоефективнiсть та забезпечення енергетичної незалежностi України - "це одне з основних питань нацiональної безпеки нашої країни".

"Ми iмпортуємо природний газ за однiєю із найвищих цiн в Європi i це, природно, серйозно б'є по нашiй економiцi, по бюджетнiй сферi, по житлово-комунальному господарству", - сказав Клюєв.

Водночас, за його словами, висока вартiсть газу стимулює українськi пiдприємства, зокрема, ЖКГ, бюджетну сферу на впровадження енергоефективних, енергозбережних технологiй. "Уряд України докладає максимальних зусиль для стимулювання цих процесiв", - наголосив секретар РНБО.

"Наразi ми опрацювали у п'яти обласних центрах i десяти невеликих мiстах пiлотнi проекти з упровадження енергоефективних, енергозберiгаючих технологiй у житлово-комунальному господарствi", - поінформував Клюєв.

"Нинi цi проекти доволi непогано розвиваються. За їхнiми результатами ми побачимо, чи ефективнi вони, чи буде доцiльно подiбнi програми поширювати на всю Україну", - підсумував він.